מי אנחנו

רכישת מנוי

שאלות נפוצות

אזור אישי

יצירת קשרגליון מספר 18 הופץ למנויים | 20/06/2018
כל הארץ

גליון מספר 18 הופץ למנויים. "צלקת" מעניינת על קרקעית הים באזור ראש הכרמל. ערוץ חולי מתפתל בתשתית הסלעית באורך של כ- 750 מטרים. עומק...


אתר "40 פאדום" באוויר... | 25/10/2017
כל הארץ

לראשונה בישראל!! שרות מנויים חדש מאפשר כעת לקבל מידע שוטף על אתרי עניין המצויים על קרקעית הים בישראל.  עם ההצטרפות לרשימת...
אני מאשר כי קראתי והסכמתי לתקנון האתר ומאשר קבלת חומר פרסומי מעת לעת.


8    ימים לגליון הבאמי אנחנו?

"אבקש לקבל קואורדינטות לאוניות טבועות כדי שאוכל להגיע לאתר וליהנות מהן.
תודה מראש,
רמי רזיאל"

"הי, לא נתקלנו מעולם בספרות או בפרסום של קואורדינטות מסודרות... אני ממליץ בכל מקרה, בארץ ובעולם, לברר איזה מועדון צלילה נמצא בקרבת האתר ולפנות אליו להכוונה והדרכה.
בברכה,
אודי גלעד"

 

הפנייה הזו והתשובה בעקבותיה, התפרסמו לפני שנים באחד מגליונות המגזין "צלילה" והידהדו בנו מאז.

בימים ההם היינו עסוקים בפרויקטים רבים של סריקה ותיעוד קרקעית הים והרצון להיענות לאתגר נדחק לו לירכתי הרשימה. שגרת העבודה והצורך להתפרנס הפקיעו כל דקה מיותרת. היסוס קל, תלשנו את הדף וצירפנו לקלסר האדום שכבר אז עמד להתפקע. היו בו כתבות עיתונים, רשימות מוכתמות בכתב יד ותמונות של עצמים שראינו בהזדמנויות שונות מתחת למים וחברים רבים הוסיפו עליהם מידע. גם מחברות ישנות של דייגים. גם שורות מספרים של "תקלות" עשו את דרכם אלינו. מאז הרבה בועות פיעפעו במים. הטכנולוגיה התקדמה בקפיצות ענק והתמונה החלה להתחבר. זכינו להיחשף ליופי הנסתר מן העין.

בשנת 2011, החלטתנו להקים את חברת "ים-יפוא" ומאז אנחנו מספקים שירותי ייעוץ ופיקוח בנושאים של מיפוי הים. את הנישה הזו חצבנו במו ידינו ונדמה לנו שאנו זוכים להערכה בקרב לקוחותינו בארץ ובחו"ל.

השנה (2017) לאחר פניות רבות, אנו משיקים את ה"אתר של האתרים". מותג ושרות שצמח בבית טוב ונותן תשובה לקהילה רחבה של אוהבי ים – גישה למידע אמין על אתרי עניין בקרקעית הים.

בפעם הבאה שמישהו ישאל, האם אפשר לקבל מיקומים, התשובה תהיה – כן! בארבעים פאדום.


בברכה,
רוני שדה

בעלים ומנכ"ל

 

רוני שדה

איש ים. חוקר ומגלה תת ימי. מהבולטים בחקר קרקעית הים בישראל כיום.

יליד 1968. בעל נסיון ימי רחב בתחומי הסקרים, המיפוי והחיפושים התת ימיים בעזרת טכנולוגיות מתקדמות. לאחר השלמת לימודיו באיטליה, חזר והיה לשותף מוביל בפרויקטיים ימיים מורכבים רבים במסגרות שונות בארץ ובעולם. לאורך השנים זכה לעבוד מקרוב עם בכירי החוקרים ד"ר ג'ון ק. הול, ד"ר צבי בן-אברהם, ד"ר רוברט באלארד ואחרים, מהים הצפוני ועד הים האדום. לימים היה בין הראשונים שמיפו את קרקעית ים-המלח בסונר והצטרף לשרשרת ארוכה של פורצי דרך בחקר גוף מים מרתק זה.
40 פאדום | ת.ד. 37, נמל יפו, מיקוד 6803326 | טל. 058-5204060 | דוא“ל: info@40fathom.co.il

האתר נבנה על ידי אינדיגו עיצוב ואתרים